Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Promocje
AK Zestaw - Magpul / TWS
AK Zestaw - Magpul / TWS
1 999,00 zł 2 100,00 zł
szt.

Jedna z najbardziej popularnych, a przez to i bardzo przystępna cenowo, amunicja bocznego zapłonu. Masa zapłonowa wprasowana jest w niej bezpośrednio w kryzę łuski. Iglica zapłonowa zaś uderza nie w centrum tylnej części łuski, lecz w jej bok. Masa ładunku prochowego w niej zawarta wynosi około 0,105 g.
Amunicja 5.6mm.22LR, którą znajdziecie w oficjalnym sklepie Racegun są sprowadzane jedynie od doświadczonych i uznanych na rynku producentów takich jak amerykański TOPSHOT czy czeski Sellier & Bellot.

W Polsce do najpopularniejszych broni, które strzelają tego typu amunicją są między innymi pistolet MCM Margolin oraz karabinek Brno choć najbardziej znane jest jej zastosowanie przede wszystkim w legendarnych już karabinkach szkoleniowych typu KBKS czy TOZ. Dzięki swojej uniwersalności amunicja 5,6mm .22LR znajduje zastosowanie zarówno przy strzelaniu broni krótkiej takiej jak pistolet oraz rewolwer, a także broni długiej jak karabiny i strzelby gładkolufowe. Amunicja 5,6mm .22LR jest oficjalnie dopuszczoną amunicją przepisową w olimpijskich konkurencjach strzeleckich. Używana jest najczęściej w w broni o przeznaczeniu czysto sportowym, choć spotykana jest również w przypadku broni mało gabarytowej do ochrony osobistej. Gdzieniegdzie jest używana podczas polowań na dziką zwierzynę. W Polsce jednak jest to zabronione. Taka decyzja jest oficjalnie podyktowana zbyt niewielką energię pocisku. Skutkuje to prawie małym odrzutem, przez co amunicja tego typu nadaje się wprost idealnie do częstych treningów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium