Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Amunicja 9x19mm Parabellum (9×19 mm Luger, 9×19 mm NATO)to najbardziej rozpowszechniona w Europie amunicja w systemie tzw. centralnego zapłonu. W niej zapłonowa znajduje się w centralnej części tylnej ściany łuski. Podczas oddawania strzału iglica zapłonowa uderza w spłonkę, powodując zapłon ładunku prochowego naboju. Są to naboje pistoletowe o kalibrze 9 mm i długości łuski 19,15 mm (9 × 19 mm). Charakterystyka tego typu amunicji jest bardzo różnorodna w zależności od jego zastosowania. Wymiary ich jednak zostają niezmienne.
Oferowana przez oficjalny sklep Racegun amunicja 9x19mm sprowadzona jest jedynie od doświadczonych producentów, uznanych liderów rynku strzeleckiego takich jak czeski Sellier & Bellot.

Amunicja opracowana przez Georga Lugera z racji na ponad 100 letnią historię nieprzerwanej służby na polach walki znalazła zastosowanie w prawie wszystkich armiach i pozostałych służbach mundurowych, a także profesjonalnych firmach ochroniarskich np. zajmujących się konwojowaniem. W Polsce amunicja 9x19mm używana jest na równi z wycofywanym nabojem 9×18 mm Makarowa. Najczęściej spotykana jest na użytku Wojska Polskiego, a także policji, choć używana jest ze względu na swoją popularność i bardzo łatwą dostępność również podczas treningów na strzelnicach. Ten najpopularniejszy typ nabojów może być załadowany do większości typów pistoletów policyjnych, maszynowych oraz wojskowych. Strzelać można z niego z takich jednostek broni jak: Walther, Glock, Sig Sauer, Heckler Koch, Beretta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium