Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Urządzenia wylotowe, takie jak kompensatory odrzutu są istotnymi elementami, w które można wyposażyć broń. Jest to zwykle proste urządzenie pomocnicze o nieskomplikowanej konstrukcji i niskiej masie. Taki element mocowany jest na wylotowym odcinku lufy do karabinów AK. Mocowania dokonuje się za pomocą nakręcania, czy mocowania typy bagnetowego. Kompensatory renomowanych marek stanowią urządzenia wielofunkcyjne. Łączą w sobie funkcje hamulca wylotowego, kompensatora oraz tłumika błysku.
Konstrukcja kompensatorów odrzutu, geometria ich wewnętrznej komory pozwala w ostatniej fazie strzału zmienić dynamikę wypływu gazów prochowych z lufy. Ma wtedy miejsce zmiana kierunku przepływu gazów - przekierowanie ich w bok i do tyłu. Pozwala to odczuwalnie zmniejszyć odrzut broni, który sprawia dyskomfort podczas wykonywania strzału. Zastosowanie takiego urządzenia na lufy do karabinów AK pozwala też zminimalizować ruch lufy. Pozwala to na skoncentrowanie się na oddaniu celnego strzału i nasyceniu celu trafieniami.
Zastosowanie, takiego urządzenia jak kompensator pozytywnie wpływa na własności eksploatacyjne broni. Znacząco poprawia także komfort strzelania oraz wpływa na lepszą celność, ponieważ nie ma potrzeby uwzględniania podczas strzału tak dużej odrzutu, jak wcześniej. Umożliwia sprawniejsze wykonywanie kolejnych czynności, dzięki temu strzelec może szybko i skutecznie wykonywać kolejne strzały

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl