Producenci

Karabinek sportowy Saiga AK SR-1 Competition - 223 Rem - Kalashnikov Group

Dostępność:
oczekujemy na dostawę
Cena:
11 900,00 zł 11900.00
ilość szt
Drogi kliencie, pamiętaj, że broń palną i amunicję możesz odebrać tylko w naszym sklepie stacjonarnym. Odbierając swoje zamówienie na broń musisz mieć ze sobą dowód osobisty oraz pozwolenie na zakup broni (promesę).

Opis

Karabinek sportowy AK SR-1 Competition został wyprodukowany przez rosyjski koncern Kalashnikov Group. SR-1 to półautomatyczny karabin gazowy o zrównoważonym działaniu łagodzącym odrzut dedykowany dla strzelców sportowych IPSC, IDPA i 3-Gun. Karabinek został skonstruowany tak, aby umożliwić strzelcowi bardzo szybkie wyprowadzenie broni z odrzutu, zapewniając bardzo szybkie i dokładne dublety (podwójne strzału).

Początkowo AK SR-1 Competition miał nosić nawę Saiga MK-107, odwołującej się bezpośrednio do AK-107 oraz gałęzi karabinków dedykowanych na rynek cywilnych - Saiga.

Zasadniczo jest oparty na systemie blokowania Kałasznikowa z dwoma występami blokującymi, ale ma dwa przeciwległe tłoki gazowe, jeden na drugim.

Konstrukcja SR-1 została oparta na karabinie szturmowym AK-107. Karabinek ma dwa tłoki gazowe, wyposażone w podłużne uzębienie podobne do zębatki i połączone ze sobą za pomocą koła zębatego, synchronizującego ruch obu części. Tłoki gazowe znajdują się jeden na drugim, które podczas oddawania strzału poruszają się w przeciwnych kierunkach. Tłok gazowy jest przymocowany do przesuwnej przeciwwagi, znajdującej się nad grupą nośnika śrub. Gdy pocisk opuszcza lufę, gazy prochowe działają na oba tłoki gazowe, a nośnik zamka jest odpychany, a przeciwwaga jest popychany do przodu. Przekładnia synchronizuje ruch obu części, skutecznie eliminując impulsy generowane przez ciężkie części tłokowe. W efekcie karabinek generuje mniej odczuwalny odrzut i podrzut znacznie ułatwiając strzelcowi trzymanie broni w celu.

Karabinek posiada blokadę zamka w tylnym położeniu, dzięki której możemy zdecydowanie skrócić czas obsługi podczas przeładowywania.

Na nowo zaprojektowano tłok, układ gazowy, rygiel i suwadło aby zwiększyć szybkostrzelność i skuteczność prowadzonego ognia. Dla zwiększenia komfortu strzelca zastosowano w karabinku kolbę teleskopową w stylu karabinu M4, umożliwiającą ustawienie dogodnej długości. Na końcu kolby znajduje się wytrzymały, dopasowujący się do ramienia, gumowy trzewik.

Karabinek sportowy AK SR-1 Competition (MK-107) został zaprojektowany z myślą o strzelcach startujących w konkurencjach 3-Gun, IPSC i IDPA. Chromowana, kuta na zimno komora i lufa zostały wykonane z dokładnością o najmniejsze detale, aby bezawaryjnie współpracować z amunicją kaliber 5,56 × 45 / .223 Rem.

SR-1 wykorzystuje magazyny do AR-15 / M16. Przycisk zwalniający magazynek znajduje się po lewej stronie obudowy zamka.

 

W skład zestawu wchodzi:

 • Karabinek sportowy AK SR-1 Competition
 • Dodatkowe 2 komplety sprężyn
 • 2 magazynki
 • Szczotka
 • Klucz do regulacji muszki i szczerbiniki
 • Wycior
 • Obustronna dźwignia przeładowania
 • Adapter do mocowania bipoda
 • Szyna Picatinny
 • Zestaw kluczy

Dane techniczne: 

 • Waga: 4,2 kg
 • Kaliber: 5,56 × 45 / .223 Rem
 • Długość całkowita: 922-1022  mm
 • Długość lufy: 415 mm / 16"
 

Zapraszamy do kontaktu w celu sprawdzenia dostępności lub złożenia zamówienia. 

Email: info@racegun.pl 
Telefon: (022) 690-00-06 


Dane techniczne

Czy wymagany jest odbiór osobisty? Tak
Kaliber .223 Rem
Długość lufy 415 mm / 16"
Pojemność magazynka 10/30
Waga 4,2 kg

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl